Montovaný dom – áno, či nie?

Autor: Alexander Okoš | 25.10.2013 o 10:16 | (upravené 25.10.2013 o 11:46) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  70x

V posledných desaťročiach sa montované  domy tešia v západných krajinách čoraz väčšej obľube. Slováci sú voči nim stále nedôverčiví, no povedzme si pravdu, niet sa čomu čudovať. Počiatky montovaných domov sa na Slovensku spájajú prevažne s negatívnymi skúsenosťami, kedy kvantita vysoko prevyšovala kvalitu. Vo väčšej miere sa dbalo skôr na to, aby bola stavba postavená v čo najkratšom čase, pričom  sa zabúdalo na oveľa dôležitejšie aspekty. Predchádzajúce riadky však patria už niekoľko desaťročí do minulosti a vynára sa tu otázka, či je nedôvera voči montovaným domom stála opodstatnená.

Montovany dom áno či nie?Montovany dom áno či nie?Dom-ov.sk

Ekologická i finančná nenáročnosť

 

ekooligcka_financna_nenarocnost_montovanych_domov_300x200.jpgSúčasná generácia montovaných domov je už na takej úrovni, že dokázala predbehnúť klasické domy hneď  v niekoľkých aspektoch. Najmä, čo sa týka ekologickej, časovej a finančnej nenáročnosti. Montované domy sú teda výbornou alternatívou pre tých, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie. Predsa len je ľudstvo v štádiu, kedy sa musí viac pozerať na potreby svojho chlebodarcu než na svoje vlastné. Pri stavbe montovaného domu sa využívajú väčšinou prírodné materiály, ktoré majú len minimálny dopad na ľudské zdravie i na životné prostredie. Životné prostredie je jedna vec, ktorá nás pri voľbe nového bývania, môže výrazne ovplyvniť. Je ich však ešte niekoľko a snáď za najväčšiu výhodu považujeme časovú nenáročnosť. Vo väčšine prípadov sa totiž konštrukcia montovaného domu zhotoví v továrni a na mieste, kde má dom stáť, sa jednotlivé časti osádzajú do základov a spájajú. Ak sa teda rozhodneme pre montovaný dom, nemusíme na svoje vysnívané hniezdočko čakať niekoľko rokov. Prečo?

 

Čo sú mokré procesy?

 

Hlavným dôvodom je, že pri montovaných domoch sú eliminované mokré procesy. To znamená, že keďže sú jednotlivé diely vyrobené v továrni, nemusíme si robiť starosti s počasím. Navyše, klasický murovaný dom sa musí nechať prezimovať, čo pri montovaných domoch nemusíme vôbec riešiť. A tak vďaka vopred vyrobeným dielom a technologicky vyspelému spôsobu výstavby je možné dom odovzdať v priebehu niekoľkých mesiacov.

 

Pýtajte od stavebnej firmy certifikát o výsledku Hurikán testu

 

Ak ani predchádzajúce riadky nestačia k tomu, aby ste zmenili názor o kvalite montovaných domov, máme pre vás  tzv.  hurikán  test. Ten testuje odolnosť stavby voči ohňu, plesniam i parazitom. V prípade, že sa pre montovaný dom rozhodnete, overte si, či stavebná firma certifikátom o výsledku hurikán testu disponuje, aby sa nestalo, že sa vám dom zrútil ako domček z karát pri silnejšom vetre. Základom pre kvalitný montovaný dom je spoľahlivá stavebná firma, ktorá zabezpečí všetko potrebné pre stavbu.

Čo sa týka ceny montovaných domov, výhodou je ich pevná suma, ktorú vám, samozrejme, zaručí len spoľahlivá stavebná firma bez zajačích úmyslov.

hurican_test_montovane_domy_541x200.jpg

Tým pádom sa dostávame k odpovedi na našu otázku, či je montovaný dom dobrou investíciou, alebo nie. Montované domy majú veľkú budúcnosť najmä vďaka spomínanej ekologickej a finančnej nenáročnosti, avšak len ak svoju dôveru zveríte do rúk spoľahlivej stavebnej firme. V opačnom prípade vám nezaručujeme, že váš dom bude pripomínať domček z karát.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.


Už ste čítali?